Smażyli naleśniki w CKU

Dnia 12 czerwca klasa 5a udała się do Centrum Kształcenia Ustawicznego w Stalowej Woli na warsztaty „Naleśniki- kulinarne inspiracje” zorganizowane przez panią Klaudię Kochowską. Warsztaty smażenia naleśników, to nagroda za zajęcie II miejsca w szkolnym konkursie MasterChef.

Na początku pani Klaudia przybliżyła uczniom, jakie produkty będą potrzebne do smażenia naleśników, w jaki sposób sprawdzić ich świeżość  oraz jak dobrać ich proporcje.

Następnie klasa podzieliła się na 2, 3 –4 osobowe grupy i rozpoczęło się tworzenie naleśnikowego ciasta.Przy tych czynnościach pomagała uczniom również pani Ania Stefaniak – mama jednej z uczennic.

Gdy ciasto było gotowe, rozpoczęło się rozgrzewanie patelni. Pod czujnym okiem pani Klaudii oraz pani Ani każdy z uczniów usmażył samodzielnie co najmniej kilka naleśników.

Później nastąpiło dekorowanie! To nie były zwykłe naleśniki, tylko wspaniałe naleśnikowe torty!

Do ich tworzenia można było użyć serka waniliowego, truskawek, bananów, czekoladowych draży, bitej śmietany oraz tartej czekolady.

Na zakończenie każda grupa podzieliła swoje torty na porcje. Smakowały wyśmienicie!!!

Wszyscy uczestnicy warsztatów byli zachwyceni. Ślinka leci na samo wspomnienie.

Opiekę nad uczniami kl. 5a podczas tego wydarzenia sprawowały: pani Magdalena Wysokińska – przewodnicząca Rady Rodziców oraz wychowawczyni pani Anna Skorupa.