Wizyta uczniów 4 b w słynnej ,,Akademii pana Kleksa’’

Ostatnie lekcje języka polskiego w 4b upływały w radosnej atmosferze. Nic dziwnego – w końcu odwiedziliśmy słynną Akademię pana Kleksa. W tej szkole każdy dzień obfitował w niecodzienne zdarzenia. Raz przeprowadzaliśmy wywiad ze słynnym Janem Brzechwą- autorem wyjątkowej książki, innym razem zwiedzaliśmy Fabrykę Dziur i Dziurek. Poznaliśmy wszystkie osobliwości Pana Kleksa i niezwykle tajemniczą historię szpaka Mateusza. Odbyliśmy lekcję geografii i przędzenia liter. Leczyliśmy chore sprzęty i byliśmy w parku.

Jednak najbardziej podobała nam się lekcja kleksografii i tworzenia rymowanek do naszych kleksów.

Spotkanie z niecodzienną lekturą wymagało niezwykłych lekcyjnych zdarzeń. Podczas tych zajęć  byliśmy nagradzani  kolorowymi piegami ! Kto zna lekturę ten wie, że to wielkie wyróżnienie dla ucznia w słynnej akademii pana Kleksa. Nasza pani od języka polskiego nie szczędziła nam tych nagród, jedni nosili je z dumą na swoich twarzach, inni kolekcjonowali je w zeszycie, żeby potem zamienić je na szóstkę z lektury. Niektórzy z nas zostali odznaczeni Złotym Piegiem za Piękne czytanie, inni otrzymali nagrodę Złotego Piega za opis najpiękniejszego snu czy opowieść o Księżycowych Ludziach.

Nie sposób tu wymienić wszystkich naszych działań. Spotkanie z lekturą inspirowało do kolejnych ważnych rozmów – o tym, co lubimy w naszej szkole; o wspaniałym nauczycielu –Mistrzu; roli wyobraźni; odwiecznej walce Dobra ze złem; o ulubionych baśniach.

Z rozmów zaś o słynnej kolekcji guzików Adasia powstała piękna lekcja, na której uczniowie prezentowali swoje kolekcjonerskie pasje.

Czytanie – dodaj do ulubionych ! Tak brzmi tytuł naszej innowacji polonistyczno – czytelniczej.

Oprac. Marzena Janusz wraz z uczniami klasy 4b