Szkoła Promująca Zdrowie

Logo Programu Szkół Promujących Zdrowie przyjęte w Polsce
Logo Programu SzPZ przyjęte w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Stalowej Woli

Szkoła Promująca Zdrowie

to szkoła, która we współpracy z rodzicami uczniów i społecznością lokalną systematycznie i planowo tworzy środowisko społeczne i fizyczne sprzyjające zdrowiu i dobremu samopoczuciu społeczności szkolnej, wspiera rozwój kompetencji uczniów i pracowników w zakresie dbałości o zdrowie przez całe życie.

Standardy Szkoły Promującej Zdrowie

1. Koncepcja pracy szkoły, jej struktura i organizacja sprzyjają uczestnictwu społeczności szkolnej w realizacji działań w zakresie promocji zdrowia oraz skuteczności i długofalowości tych działań.
  2. Klimat społeczny szkoły sprzyja zdrowiu i dobremu samopoczuciu uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły oraz rodziców uczniów.
  3. Szkoła realizuje edukację zdrowotną i program profilaktyki dla uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły oraz dąży do poprawy skuteczności działań w tym zakresie.
  4. Warunki oraz organizacja nauki i pracy sprzyjają zdrowiu i dobremu samopoczuciu uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły oraz współpracy z rodzicami.

Polski model Szkoły Promującej Zdrowie

szkola prom zdrowie model

Od lat jesteśmy Szkołą Promującą Zdrowie

Nasza szkoła od wielu już lat promuje zasady zdrowego stylu życia i podejmuje liczne działania z zakresu edukacji zdrowotnej prowadzone w ramach zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych.

Edukacja zdrowotna stanowi ważny element programu nauczania i wychowania szkoły. Uczestniczymy w wielu programach, projektach i kampaniach promujących zdrowy styl życia.

Do naszych cyklicznych działań należą:

W 2023 r. otrzymaliśmy Krajowy Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie

Skład Szkolnego Zespołu ds. Promocji Zdrowia

KOORDYNATOR:

ELŻBIETA SARZYŃSKA – nauczyciel biologii, geografii, przyrody
ANETA TIETZE – nauczyciel biologii, przyrody, chemii

Dane kontaktowe do koordynatora:
Publiczna szkoła Podstawowa nr 1 im. Wacława Górskiego w Stalowej Woli
ul. Romana Dmowskiego 9, 37-450 Stalowa Wola

e-mail: ela.sarzynska@wp.pl  lub anethkoperek@wp.pl

CZŁONKOWIE:

• MAŁGORZATA KALINKA – Dyrektor PSP nr 1 w Stalowej Woli