Program “Tenis 10”

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Stalowej Woli realizuje program Szkoła Promująca Zdrowie w związku z tym zwracamy dużą uwagę na rozwój aktywności  fizycznej naszych uczniów. Od wielu lat nasza szkoła uczestniczy w Programie „Tenis 10”. Celem programu jest nauka i doskonalenie umiejętności gry w tenisa ziemnego na profesjonalnych kortach tenisowych obiektów sportowych Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli. W programie rokrocznie uczestniczą wszyscy nasi uczniowie z klas I-III. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu przez trzy kolejne lata nauki w szkole. Gra w tenisa ziemnego dostarcza mnóstwa pozytywnych emocji, uczy zasad sportowej walki fair play, uczy zdrowej rywalizacji i rozwija koordynacje ruchową dzieci.