Jubileusz 85-lecia Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Wacława Górskiego

19 maja 2023 roku zapamiętamy na długo !
To właśnie tego dnia obchodziliśmy 85-tą rocznicę powstania naszej SZKOŁY.
Dzień rozpoczął się Mszą Świętą w Kościele Trójcy Przenajświętszej. Część oficjalną i artystyczną mieliśmy przyjemność przeżyć na scenie przy Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli . Tam powitała wszystkich Orkiestra Dęta MDK pod kierownictwem Radosława Palucha. Po powitaniu gości i przemówieniu Pani Małgorzaty Kalinki, dyrektorki PSP1 zostaliśmy wszyscy bardzo mile zaskoczeni . Z okazji 85-tych urodzin NASZA SZKOŁA otrzymała wspaniały prezent!! Na scenie nastąpiło przekazanie przez Janinę Sagatowską Senator RP, Rafał Weber Posła RP oraz Lucjusz Nadbereżny Prezydenta Miasto Stalowa Wola symbolicznego czeku w wysokości 3 615 913, 41 zł na budowę hali sportowej z boiskiem wielofunkcyjnym. Jest to swoisty „prezent” rządu RP oraz Miasta Stalowej Woli za 85 lat ciężkiej pracy wychowawczej, obecności i roli Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1. Dotacja tego projektu w ramach naboru prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki – Program OLIMPIA 2023 – Program budowy przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich wynosi 2 125 000,00 zł. Wkład Miasta Stalowej Woli, to 1 490 913,41 zł.
Lepszego prezentu nie mogliśmy sobie wymarzyć.
Dziękujemy!!!
Na naszą uroczystość przybyli znamienici goście.
Przyjęliśmy życzenia od:
• Pani Janiny Sagatowskiej, Senatora RP
• Pana Rafała Webera Posła RP ,
• Pana Lucjusza Nadbereżnego Prezydenta Miasta Stalowa Woli,
• Pani Kamili Piech, Radnej Sejmiku Województwa Podkarpackiego
• Pana Dariusza Bździkota – Kierownika Oddziału Podkarpackiego Kuratorium Oświaty,
• Pani Magdaleny Wrońskiej Bulec – Naczelnika Wydziału Edukacji i Zdrowia
• Pani Elizy Walichy – Prezesa zarządu Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Stalowej Woli,
• Dr. Jerzego Augustyńskiego – wice-dyrektora Miejskiego Domu Kultury
• Pani Barbara Dymek – rodziny naszego patrona, pierwszego dyrektora szkoły – Wacława Górskiego
• Dyrektorów stalowowolskich szkół i przedszkoli
• Pani Anny Pyrkosz – przewodniczącej Rady Rodziców PSP 1 oraz Pani Małgorzaty Gotfryd – zastępcy
Był czas na specjalne podziękowania dla naszych sponsorów, bez których zorganizowanie naszej uroczystości byłoby niemożliwe.
Jeszcze raz gorąco dziękujemy! Dzięki Waszemu wsparciu mogliśmy między innymi oraz zorganizować wielki urodzinowy PIKNIK dla dzieci.
• Miasto Stalowa Wola
• Superior Industries
• HALBUD Warszawa
• TASTA Armatura Stalowa Wola
• Volkswagen Autorud Stalowa Wola
• MEMENTO Stalowa Wola
• AUTORUD Stalowa Wola
• Fish& Grill PUB Stalowa Wola
• Salon Fryzjerski “Basieńka”
• “And Computers” Stalowa Wola
• Matthias Modliborzyce
• Moshi Moshi Sushi Stalowa Wola
• Tanis Sp.j Stalowa Wola
• ALMAX Dystrybucja Jastków
• FHU Korda Stalowa Wola
• Piekarnia DZIUBEK Stalowa Wola
• FH BŁAŻEJ Stalowa Wola
• MOTOS Stalowa Wola
• HALMAR Stalowa Wola
• OGRODNIK Stalowa Wola
• Dwór OLIMP Stalowa Wola
• SPOŁEM Stalowa Wola
• MRÓWKA Stalowa Wola
• ARTA Katy
• Mleko ŁAZORKO Stalowa Wola
• RENOPIEC Sp. z o.o.
• KAMA gabinet weterynaryjny
• ZAkład Kamieniarski Stadnicki Szybiak Sp.j.
• WP Transfer Witold Puskarczyk
• Molawka Bożena Szkółkarstwo Ozdobne

Część artystyczną przygotowała pani Marzena Janusz oraz pani Marta Radwańska wraz uczniami z klas 6 a i 7 a. Wystąpili także uczniowie klas artystycznych 1 a, 2 a , 3 a i 3 b w choreografii autorstwa Magdaleny Sikory. Zgromadzeni goście mieli okazję zobaczyć występ znakomitego akordeonisty Viktora Czulińskiego oraz usłyszeć wiersz w wykonaniu Michała Trzpisa. Dużym zaskoczeniem dla gości był także film przedstawiający wspomnienia naszych absolwentów oraz zakopanie kapsuły czasu. Ale o tym co w niej było i jak do tego doszło napiszemy w innym poście.😁
Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam zorganizować naszą uroczystość oraz Wszystkim , którzy byli z nami w tak ważnym dla nas dniu . Wszystkiego najlepszego „Jedyneczko”!