Jak inżynierowie….

W czwartek, 23.11.2023r. klasa I a pod opieką wychowawczyni Beaty Paterek udała się na Politechnikę Rzeszowską w Stalowej Woli na zajęcia zorganizowane przez Panią Joasię Szwajka. Po zajęciu miejsc w sali wykładowej dzieci miały możliwość poznać zasady wytwarzania prądu za pomocą owoców. Poznały również działanie multimetru oraz termowizji. W innej sali dzieci obserwowały działanie tokarki programowanej przez komputer., zaś w podziemnym parkingu oglądali zabytkowe pojazdy. Na koniec pobytu dzieci budowały babki z nietypowego piasku.

Za zdobyte umiejętności każde dziecko otrzymało, jak prawdziwi studenci, Dyplom Małego Inżyniera. Pani Joasi i Panu Markowi serdecznie dziękujemy za przeprowadzenie wspaniałych warsztatów.

Beata Paterek