Warsztaty „ Czego nie wiecie o Rozwadowie? ”

W dniu 3 kwietnia 2024 r. uczniowie z klas piątych PSP nr 1 w Stalowej Woli w ramach zajęć Stalove Inspiracje wzięli udział w warsztatach pod hasłem „Czego nie wiecie o Rozwadowie? ”. Warsztaty są częścią projektu pt. „Modelowe rozwiązania na trudne wyzwania – Plan Rozwoju Lokalnego i Instytucjonalnego Stalowej Woli”.

Zajęcia poprowadziła Pani Iwona Sobiło – nasza miejska przewodniczka i pasjonatka historii naszego miasta. W czasie zajęć uczniowie otrzymali wyczerpujące odpowiedzi na różne pytania dotyczące Rozwadowa.

Kiedy powstało i jak funkcjonowało miasto? Jak nazywali się jego pierwsi właściciele? Kim byli mieszkańcy? Co łączy króla Jana III Sobieskiego z Rozwadowem? Czym był przywilej lokacyjny? Według jakich zasad planowano układ przestrzenny miasta oraz jak wyglądała jego podstawowa zabudowa?

W warsztatach wzięły udział klasy V A i V B pod opieką Pań G. Termeny, A. Smagały i A. Tietze.

A.Smagała