Pierwsze spotkanie online z nauczycielami i uczniami z Malty!

23 stycznia 2024 połączyliśmy za pośrednictwem aplikacji  Microsoft Teams z Nauczycielami i uczniami St Ignatius College Primary Qormi St. Sebastian!

The school  with window on the world  Naprawdę nasza szkoła otwiera się na świat ! Zadania projektowe w grupie uczniów ruszyły całą parą. Dzisiaj spotkaliśmy się z nauczycielami i uczniami ze szkoły w Qormi na Malcie!

Nie mogliśmy się doczekać tego pierwszego spotkania. Nieco stremowani przybyliśmy do sali językowej projektu i wspólnie z nauczycielami czekaliśmy z niecierpliwością na połączenie ze szkołą partnerską z Malty. Dziś przedstawialiśmy się sobie, mówiliśmy o swoich zainteresowaniach. Było niezwykle sympatycznie i wesoło.

W drugiej części spotkania pokazaliśmy sobie nasze szkoły. Opowiadaliśmy jak wygląda nasz plan szkolnych zajęć. Mówiliśmy o uczniowskich radościach i trudnościach ; ulubionych aktywnościach i miejscach w szkole, gdzie rozwijamy swoje talenty w kołach zainteresowań. Opowiadaliśmy  o wyjątkowych szkolnych świętach i patronach naszych szkół.

Uczniowie z Malty pokazali nam ich mundurki szkolne. Okazało się, że mają ich kilka –np. jeden do nauki w szkole, a drugi na lekcje wychowania fizycznego !

No cóż My także kiedyś mieliśmy takie mundurki… Dzisiaj ubieramy się do szkoły po prostu w ubrania o stonowanych kolorach. Na święta patriotyczne wkładamy strój odświętny.

Mamy swój sztandar szkoły i ideały, które pragniemy wcielać w życie.

Okazało się , że wiele nas łączy ; podobne zainteresowania i chęć poznawania nowych miejsc i ludzi z różnych zakątków świata. Chcemy coraz sprawniej posługiwać się językiem angielskim i czerpać radość z rozmowy z innymi mieszkańcami Europy.

Dużą ciekawość wywołały wśród uczestników spotkania zdjęcia obiektów sportowych na terenie szkół. No cóż zaplanowaliśmy już wspólny mecz – zamiłowanie do piłki nożnej łączy chłopców z całego świata.

Językiem komunikacji podczas spotkania był oczywiście angielski ! Takie spotkania to prawdziwa okazja do wykorzystania swoich umiejętności językowych w praktyce.

Opis spotkania w języku angielskim zamieściliśmy w Twin Space naszego projektu na eTwinning.

Koordynatorzy Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i kadry edukacji szkolnej  w szkole – Marzena Janusz oraz Dorota Zagulska