Razem z Photonami zdobywamy piramidę zdrowia

W ramach zajęć “Dzieci kodują robotem sterują” dzieci klas 1 i 2 zapoznały się z zasadami zdrowego odżywiania. Po obejrzeniu krótkiego filmiku, dzieci wraz z robotami wybierały produkty które są zdrowe i wartościowe dla człowieka. Miały za zadanie sterować robotami po macie i zdecydować czy wybrany produkt jest zdrowy czy nie. Robot wówczas świecił różkami na czerwono lub zielono. I tak powstały wirtualne talerze pełne warzyw i owoców oraz zdrowego białka. Zadanie wywołało wiele emocji  i dyskusji. Dzieci wypowiadały się kto lubi lub nie lubi dane warzywo lub owoc. Pamiętały też o tym jak ważne jest picie odpowiedniej ilości wody i ruch. Na koniec wykonały jabłka lub gruszki techniką 3D i zadowoleniem zaprezentowały efekty swojej pracy.

J. Socha, M. Radwańska