Idą święta… – zajęcia z robotyki i kodowania

Grudzień, to taki miesiąc, w którym dzieci czekają na różne rzeczy – na biały śnieg za oknem, na Mikołaja, który przybędzie do nich z podarkami, na pierwszą gwiazdkę w Wigilię.
Na zajęciach uczniowie stworzą program, który spowoduje, że robot wcieli się w rolę renifera, pomocnika Mikołaja i zaprowadzi do worka wszystkie prezenty.

Choinka – kolorowa, piękna, pachnąca, u nas też dodatkowo zakodowana na macie. Dzieci układają zielone drzewko na podstawie instrukcji rymowanki, a następnie ozdobią je kolorowymi bombkami. Podając współrzędne odpowiednich pól jednocześnie wskazują miejsca, na których chcieliby umieścić ozdoby.

Dzieci na tych zajęciach nie tylko się uczą ale przy okazji  świetnie się bawią co widać :). Przesyłają wszystkim WESOŁYCH ŚWIĄT!.

Do życzeń przyłączają się prowadzące zajęcia: Jadwiga Socha i Marta Radwańska