Zima w Gorcach

W zimowym wyjeździe Szkolnego Klubu Górskiego JEDYNECZKA w dniach 22-24 lutego 2023 wzięło udział 41 uczniów z klasy 4a,5a,5b,6a,7a,8c. W otoczeniu uroczych Gorców bardzo aktywnie spędziliśmy czas.

Swoją przygodę ropoczęliśmy od zwiedzania Kopalni Soli w Wieliczce – wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Pani przewodnik podczas oprowadzania nas po kopalni opowiadała ciekawe historie o pracy ludzi i zwierząt pod ziemią. Rozmiar kopalni, poszczególne komory, a w szczególności Kaplica Świętej Kingi zrobliły na dzieciach ogromne wrażenie.

Po zwiedzaniu kopalni i zakupie pamiątek udaliśmy się do miejsca naszego zakwaterowania do Schroniska Młodzieżowego w Porębie Wielkiej. Po zakwaterowaniu, obiedzie i rozpakowaniu się uczniowe cały wieczór spędziliśmy na zabawach, grach na sali gimnastycznej, niektórzy natomiast wybrali grę w bilard, pinponga oraz piłkarzyki.

Drugi dzień pobytu to zawsze bardzo ważny punkt każdego wyjazdu – wyjście w góry z przewodnikiem. Tym razem wędrówkę ropoczęliśmy w Rabce-Zdrój do Bacówki na Maciejowej (852 m n.p.m). Idąc szlakiem mogliśmy podziwiać pasmo Gorców, dostojną Babią Górę, Beskid Wyspowy i wyróżniający się szczyt Luboń Wielki. Na Maciejowej w oddali pojawiło się też pasmo Tatr. Po kilkugodzinnej wyprawie przyszedł czas na relaks i odpoczynek w wodzie w “Termach Gorce”.

Ostatni dzień to spotkanie z florą i fauną Gorców, gry terenowe i atrakcyjne zajęcia w siedzibie Gorczańskiego Parku Narodowego w Porębie Wielkiej. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszego wyjazdu.

Opiekunowie grupy: Anna Pawlęga, Monika Szymonik, Monika Woch, Jadwiga Socha