Klasa 6a w Górach Świętokrzyskich

Każdy wyjazd w góry to świetna okazja, żeby przejść ciekawym szlakiem. Tym razem wybraliśmy się z klasą 6a w Góry Świętokrzyskie, aby zdobyć Łysicę (614 m n.p.m.) Łysica jest najwyższym szczytem w najniższych paśmie górskim w Polsce. Od Łysicy można zacząć swoją przygodę z Koroną Gór Polski i zdobyć 28 szczytów wszystkich pasm górskich w naszym kraju.

Klasa 6a wraz z panią przewodnik przeszła ścieżką edukacyjną ze Świętej Katarzyny przez Łysicę do Kakonina. Podczas wędrówki podziwialiśmy unikatową przyrodę puszczy jodłowej. Warto zapamiętać, że już Stefan Żeromski zachwycał się tym niezwykłym miejscem i opisywał je w swoich utworach literackich.

Po krótkim odpoczynku w Chacie Kaka udaliśmy się do ośrodka Centrum Geoedukacji w Kielcach. Jest to miejsce, gdzie w przystępny sposób uczniowie mogą zdobyć i poszerzyć swoją wiedzę geologiczną i geograficzną, z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi edukacyjnych. Wizyta w Centrum Geoedukacji bardzo pomaga zrozumieć geologiczny fenomen Gór Świętokrzyskich, na czele z gołoborzami, jaskiniami czy też dawnymi rafami koralowymi.

Wychowawca klasy 

Jadwiga Socha

Aktualności