Spotkania informacyjne dla uczniów i Rodziców oraz Kadry edukacji szkolnej

Rozpoczęliśmy kolejne akcje informacyjne o realizowanym w PSP nr 1 im Wacława Górskiego w Stalowej Woli projekcie Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i kadry edukacji szkolnej ,,Szkoła z oknem na świat. Jesteśmy różni, uczymy się razem’’ Suma dofinansowania projektu 147 079, 95 PLN, w tym 82,52% to budżet środków europejskich oraz 17, 48% to budżet środków krajowych.

W zespole ds. informowania o realizowanym zadaniu obok koordynatorów projektu znaleźli się także przedstawiciele uczniów oraz nauczycieli. Naszym zadaniem było w atrakcyjny i rzetelny sposób poinformować o realizowanym przedsięwzięciu – społeczność szkolną, miejską, społeczność mediów społecznościowych na Facebooku oraz Instagramie.

Informację o realizowanym projekcie przekazano w formie:

• utworzenia osobnej zakładki na stronie internetowej szkoły pt ,,Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i kadry edukacji szkolnej’’ z opisem projektu i bieżącymi dokumentami dotyczącymi poszczególnych działań.
  • informacji na e-dzienniku adresowanej do społeczności szkolnej –uczniów, rodziców, nauczycieli
  • plakatu
  • informacji ustnej
  • postu na stronę szkoły, fb i na Instagramie
  • kodu Qr
  • prezentacji multimedialnej wg wzoru graficznego zaleconego przez FRSE – dla kandydatów do udziału w projekcie i ich Rodziców oraz kadry edukacji szkolnej

W szkole odbyły się spotkania informacyjne i akcje happeningowe, dotyczące wydarzenia m.in.:

• Utworzenie Punktu informacyjnego w sali 25 z przygotowanymi do pobrania w wersji papierowej formularzami zgłoszeniowymi do udziału w projekcie i z możliwością zadania pytań  w związku z projektem, wypełnianiem formularza zgłoszeniowego, inne
  • Kreatywne przerwy z projektem ,, Lecimy na Maltę’’- mapa geograficzna świata – określanie położenia geograficznego Malty; wystawa fotosów z miejsc, opisanych w działaniach projektowych; innych najpiękniejszych zakątków Malty, ciekawostki o Malcie, wyszukiwanie informacji o Unii Europejskiej, wyszukiwanie informacji o FERS ; skrzynka pytań dotycząca opisu projektu; wywiady z uczniami na temat ich motywacji do udziału w projekcie; potrzebie podobnych działań w naszej szkole, ilustrowanie muzyką treści projektu m.in. poprzez odtworzenie Ody do radości- hymnu Unii Europejskiej- zdjęcia z wydarzeń
  • Zorganizowanie akcji informacyjnej na temat projektu –kadra edukacji szkolnej. Posiedzenie Rady Pedagogicznej przed rozpoczęciem roku szkolnego, drugie 14 listopada 2023 –wpis w protokołach zebrań Rady Pedagogicznej.
  • Zorganizowanie Spotkania informacyjnego dla Rodziców Uczniów- kandydatów do wzięcia udziału  w projekcie – 13 listopada 2023 -zdjęcia z wydarzenia, lista obecności, wpisy uczestników spotkania na fb.
  • Zaprojektowanie wg wzoru Tablicy informacyjnej – trwałej – na temat projektu

Efekty

• W wyniku akcji informacyjnej o projekcie dowiedziała się duża grupa uczniów, Rodziców, Nauczycieli, co przełożyło się na liczny udział w rekrutacji do projektu
  • Informacja o przedsięwzięciu umieszczona na fb szkoły uzyskała najwyższy wynik polubień – ponad 90 głosów i uzyskała dużą ilość pozytywnych komentarzy zarówno ze strony uczniów, jak i Rodziców oraz obserwatorów fb.
  • Informacje zawarte w treści plakatów, postów zawierają niezbędne informacje, w tym dotyczące kwoty dofinansowania i jej źródła.
  • Kandydaci do udziału w projekcie uzyskali rzetelną informację o projekcie, zaplanowanych działaniach, obowiązkach uczestnika projektu i zasadach rezygnacji z udziału w projekcie.
  • W powstałej na potrzeby projektu zakładce na stronie internetowej szkoły pt ,, Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i kadry edukacji szkolnej’’ będą gromadzone w aktualnościach projektu kolejne sprawozdania z działań projektowych.

Koordynatorki projektu Marzena Janusz oraz Dorota Zagulska