Z wizytą w Domu Seniora

13 października uczniowie z klasy 5B pod opieką wychowawczyni pani Elżbiety Sarzyńskiej oraz pani Anety Tietze odwiedzili Seniorów w Dziennym Domu Senior+, działającym przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Stalowej Woli. Uczniowie wspólnie z Seniorami wzięli udział w warsztatach. Ich celem była integracja i rozwijanie działań międzypokoleniowych w lokalnym środowisku. Dzięki pomocy Pani Jolanty Siwak wykonali wspólnie pięknego świątecznego skrzata, którego otrzymali w prezencie jako dekoracja do swojej klasy w szkole. W ramach terapii zajęciowej z Seniorami wykonywali jesienne bukiety z liści klonu, ozdoby świąteczne z papieru i bibuły oraz grali w gry planszowe.

Spotkanie miało ogromny aspekt wychowawczy dla młodego pokolenia, wspólne rozmowy i czas spędzony z Seniorami pokazał im jak ważny jest szacunek w stosunku do osób starszych w ich otoczeniu.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i poświęcony nam czas Pani Małgorzacie Gotfryd oraz Pani Jolancie Siwak.

Elżbieta Sarzyńska