Warsztaty zdrowego odżywiania –  sushi

Jako szkoła promująca zdrowie organizujemy cykliczne warsztaty zdrowego odżywiania dla naszych uczniów. Tym razem dzięki ogromnemu wsparciu Właścicieli Firmy Moshi Moshi Sushi oraz Rodziców klasy 5b w warsztatach wzięli udział piątoklasiści. Udział w warsztatach był wspaniałą niespodzianką mikołajkową. Uczniowie 5b wspólnie z paniami Elżbietą Sarzyńską i Marta Surmą szkolili swoje umiejętności w prawidłowym przygotowaniu sushi. Podczas warsztatów dzieci usłyszały wiele ciekawostek na temat tradycyjnej japońskiej potrawy oraz składników, z których ją samodzielnie wykonywali. Przygotowane własnoręcznie rolki sushi smakowały wyśmienicie tym bardziej, że w swoim składzie zawierały same zdrowe składniki pełne witamin i wartości odżywczych min. ryż, wodorosty nori, paluszki krabowe, mango, awokado, ogórek, serek śmietankowy, banany, płatki migdała oraz ziarna sezamu.

Serdecznie dziękujemy właścicielom Moshi Moshi Sushi za współpracę i wsparcie po raz kolejny naszych szkolnych działań o charakterze prozdrowotnym.

Elżbieta Sarzyńska