Szkolny Konkurs Wiedzy o Zdrowiu dla klas V-VIII

7 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia, z tej okazji jak co roku odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Wiedzy o Zdrowiu. Tym razem w zmaganiach konkursowych wzięli udział uczniowie z klas V-VIII. Ich zadaniem było rozwiązanie testu zawierającego pytania zamknięte oraz otwarte. Konkurs miał na celu kształtowanie postaw prozdrowotnych i propagowania zdrowego stylu życia wśród uczniów. Pytania obejmowały zakres wiedzy o zdrowym odżywianiu, zasadach higieny ciała,  udzielania pierwszej pomocy. Starsi uczniowie wykazywali się wiedzą odnoście chorób i zaburzeń w funkcjonowaniu poszczególnych układów ciała człowieka. Uczniowie zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe klasy V-VI oraz klasy VII – VIII, w każdej z kategorii wyłoniony został zwycięzca.

Zwycięzcy konkursu:

I miejsce wśród uczniów z klas V-VI zdobyła Milena Krawczyk z klasy VI B

I miejsce wśród uczniów z klas VII -VIII zdobyły Milena Piech z klasy VII A oraz Joanna Król z klasy VIII A.

Uczennice otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Elżbieta Sarzyńska

Aneta Tietze