Szkolny konkurs Wiedzy o Zdrowiu dla klas II-III

7 kwietnia jest obchodzony Światowy Dzień Zdrowia. Zdrowie jest postrzegane przez współczesnego człowieka jako jedna z najbardziej znaczących wartości w jego życiu. Umiejętności i nawyki związane ze stylem życia, a więc i te, które dotyczą zdrowia kształtują się we wczesnym okresie życia. Jak co roku w ramach szkolnej promocji zdrowia odbył się w naszej szkole Konkurs Wiedzy o Zdrowiu dla uczniów z młodszych klas. W zmaganiach wzięli udział chętni uczniowie z klas II i III. Konkurs składał się z dwóch etapów, I etap polegał na wykonaniu przez uczniów piramidy zdrowia. Wykonanie pracy było „biletem wstępu” do etapu II, który polegał na pisemnym rozwiązaniu zadań testowych. Zadania obejmowały zakres wiedzy o zdrowym odżywianiu, umiejętności zachowania się w sytuacjach niebezpiecznych np. w czasie pożaru, profilaktyce chorób zakaźnych w tym Covid-19, zasadach udzielania pierwszej pomocy np. podczas skaleczenia czy oparzenia, telefony alarmowe. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą i zaangażowaniem podczas wykonania piramid zdrowia.

Wyniki konkursu:

I miejsce zajęła Julia Bera z klasy II b

II miejsce zajął Michał Trzpis z klasy III a

Wyróżnienia otrzymali:

Liliana Pietkowska z klasy II a

Zuzanna Karbarz z klasy II b

Zofia Kruk z klasy II b

Julita Jasiniak z klasy II a

Michał Woźniak z klasy II b.

Serdecznie gratulujemy!!!

Elżbieta Sarzyńska, Aneta Tietze