Światowy Dzień Wody

22 marca obchodzony jest corocznie Światowy Dzień Wody. W tym roku Dzień Wody obchodzimy pod hasłem „Docenianie Wody”. Święto to zostało ustanowione w celu podniesienia świadomości roli wody w codziennym życiu człowieka oraz uświadomienia ludziom zagrożeń jakie niesie spadek zasobów wody słodkiej na świecie.

Obchody święta przyczyniają się do pogłębienia szacunku do wody, która ze względu na swoją pozorną dostępność w warunkach klimatu umiarkowanego często bywa marnotrawiona.

Według danych ONZ wody zaczyna brakować w miejscach gdzie do tej pory było jej pod dostatkiem. Obecnie ponad 2 mld ludzi na świecie nie ma dostępu do czystej wody pitnej. Do 2050 roku ponad połowa ludzkiej populacji będzie zagrożona jej deficytem. Świadome i racjonalne korzystanie z jej zasobów jest zadaniem dla nas wszystkich.

W tym celu uczniowie z klasa 4b pod opieką wychowawczyni Pani Anny Skorupy wykonali plakaty i filmiki pod hasłem tegorocznego Dnia Wody.

Poniżej prezentujemy prace uczniów z klasy 4b, prace wykonali; Szymon Rodzeń, Dawid Woźniak,Martyna Jasiniak, Martyna Zdybel, Antoni Pieczykolan, Dawid Kita, Julia Chodacka.