Sprzątanie Świata 2024

W dniu 25 kwietnia 2024 roku uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Stalowej Woli uczestniczyli w akcji  ,,SPRZĄTANIE ŚWIATA 2024” zorganizowanej przez Urząd Miasta i Miejski Zakład Komunalny w Stalowej Woli. Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej uczniów, nauka segregacji odpadów i konieczności dbania o środowisko, w którym żyjemy.

Uczniowie klas: IV a, V a, V b, VI b pod opieką Pań Moniki Szymonik, Agnieszki Smagały, Anety Tietze oraz Elżbiety Sarzyńskiej zaopatrzeni przez Miejski Zakład Komunalny w rękawice ochronne i worki do selektywnej zbiórki odpadów w tym roku posprzątali wyznaczony teren lasu rosnącego wzdłuż ulicy E. Orzeszkowej. Akcja była równocześnie edukacją uczniów z zakresu segregacji odpadów. Przed wyjściem w teren nauczyciele będący odpowiedzialni za poszczególne klasy zapoznali uczniów z zasadami zachowania podczas trwania akcji zwracając szczególną uwagę na bezpieczeństwo uczniów w kontakcie z odpadami. Wszyscy pracowali solidnie i z zapałem, mając świadomość, że chcą dbać o swoją przyszłość, dbając o czystość środowiska. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy wyrazili chęć udziału w tak ważnej dla naszej planety akcji.

Szkolny Zespół ds. Promocji Zdrowia