Przerwa dla zdrowia

We wtorek, 25 kwietnia w naszej szkole, w ramach działań Szkoły Promującej Zdrowie została zorganizowana akcja pod hasłem „Przerwa dla zdrowia”. W tym dniu nasi uczniowie z klasy 8c wcielili się w postać „młodych lekarzy”. Wszyscy chętni uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice mogli dokonać pomiaru: tętna, ciśnienia tętniczego, wzrostu, wagi ciała, BMI, zbadać wzrok oraz uzyskać porady zdrowotne, których zawsze chętnie udzielała pani higienistka. „Młodzi lekarze” badania wykonywali w zorganizowanym Kąciku Zdrowia pod czujnym okiem pań E. Sarzyńskiej i A. Tietze – koordynatorek promocji zdrowia w szkole oraz naszej pani higienistki. Akcja wzbudziła duże zainteresowanie zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli.

Przedsięwzięciu  towarzyszyła wystawa prac uczniów z klas czwartych – plakaty pod hasłem  „Palenie szkodzi zdrowiu” wykonane w ramach realizowanego w szkole  programu antynikotynowego „Bieg po zdrowie”. Celem programu jest zwiększenie wiedzy na temat szkodliwości palenia tytoniu oraz zapobieganie lub opóźnianie inicjacji tytoniowej wśród dzieci i młodzieży.

Serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji akcji pani higienistce Katarzynie Churzępie.

Szkolny Zespół ds. Promocji Zdrowia