Program “Bieg po zdrowie”

W tym roku szkolnym w naszej szkole, jest realizowany po raz kolejny program antynikotynowy dla czwartoklasistów pod hasłem „Bieg po zdrowie”. W ramach programu uczniowie klasy 4a i 4b na lekcjach przyrody poznali negatywne skutki palenia papierosów, objawy uzależnienia od nikotyny, zasady asertywności w przypadku namawiania przez rówieśników do zapalenia papierosa.

W ramach realizacji programu zadaniem uczniów było wykonanie plakatów zniechęcających innych do sięgania po papierosy i popadania w inne typy nałogu. Tematyce antynikotynowej towarzyszyło również zapoznanie uczniów z innymi uzależnieniami i ich skutkami min. z uzależnieniem od alkoholu, narkotyków i popularny w ostatnich latach fonoholizm czyli uzależnienie od korzystania z telefonów komórkowych, tabletów, komputera.

Poniżej prezentacja prac uczniów z klasy 4a i 4b.