Międzyszkolny Konkurs dla Uczniów z klas VI „Master Szef”

Dnia 21 października 2022 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Stalowej Woli odbyła się impreza edukacyjna o charakterze prozdrowotnym „Międzyszkolny Master Szef Dla Uczniów z Klas VI”. Głównym celem konkursu było propagowanie zasad zdrowego trybu życia, kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych oraz integracja dzieci i młodzieży uczęszczających do stalowowolskich szkół podstawowych. W konkursie wzięło udział 10 szkół podstawowych, każdą szkołę reprezentowało 7 uczniów pod opieką nauczycieli. Zawodnicy mieli za zadanie między innymi ulepić pierogi, ubić pianę z białek jaj, wykonać zwierzątko z owoców i warzyw, rozpoznać za pomocą zmysłów przyprawy używane w kuchni oraz wykazać się wiedzą teoretyczną z zakresu zasad zdrowego odżywiania. Pozostali członkowie drużyn dzielnie im kibicowali za pomocą przygotowanych banerów, transparentów i haseł. Jednym z zadań konkursowych, które podlegało ocenie było przygotowanie przez szkoły piramidy zdrowia. W Jury zasiadły Pani Małgorzata Jarocka, która wcieliła się w rolę Magdy Gessler, Pani Monika Szymonik jako Anna Starmach oraz Pani Beata Paterek jako sławny Kucharz.

Imprezę zaszczyciły swoją obecnością Pani dr Barbara Wolny Rejonowy Koordynator Ogólnopolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie oraz Pani Magdalena Wrońska – Bulec Naczelnik Wydziału Edukacji i Zdrowia Urzędu Miasta Stalowej Woli.

Po dzielnych zmaganiach ostatecznie I miejsce zajęła drużyna szóstoklasistów  ze Szkoły Podstawowej nr 11, II miejsce Szkoła Podstawowa nr 12, III miejsce Szkoła Podstawowa nr 5. Serdecznie gratulujemy!!! Nagrodą główną był bon o wartości 1000 zł na zakupy w sklepie sportowym.

Organizacja imprezy była możliwa dzięki pomocy życzliwych ludzi i fundatorów nagród. Z całego serca dziękujemy naszym Sponsorom:

Panu Danielowi Karkoszka prezesowi Elektrociepłowni Stalowa Wola S.A.

Panu Jackowi Krupa Dyrektorowi  firmy Superior Industries

Panu Michałowi Ćwik -właścicielowi firmy Niezły Ananas – Fryturnia Modern Catering

Pani Paulinie Jasiniak z firmy „Stylowy Druk”

Pani Dianie Dymskiej

Panu Wiesławowi Sowa właścicielowi sklepu sportowego „Maraton”

Panu Waldemarowi Kubrak

Panu Zdzisławowi Wołoszyn

Panu Arturowi Augustyn

Firmie „Ogrodnik” dostarczającej warzywa i owoce do naszej szkoły

Firmie „KONESSO cafe”

Firmie Tryumf

Cukiernia Cuda Wianki – Słodkie s.c

MoshiMoshi Sushi

Serdeczne podziękowania za ogromną pomoc i wsparcie składamy na ręce Pań z Rady Rodziców Szkoły, Pani Annie Pyrkosz Przewodniczącej Rady Rodziców i Pani Małgorzacie Gotfryd. Dziękujemy!

Szkolny Zespół ds. Promocji Zdrowia
Elżbieta Sarzyńska i Aneta Tietze