Klasy pierwsze w Madejówce

16 października uczniowie klas 1a i 1b  wraz z wychowawcami wybrali  się na wycieczkę do  wspaniałego miejsca w Gospodarstwie Agroturystycznym w Obojnej. Wyjazd miał na celu przybliżenie dzieciom warunków życia na wsi, zdrowego stylu życia oraz umożliwienie kontaktu ze zwierzętami hodowlanymi. Miejsce to toczone jest lasem, pełne zwierząt, z pysznym domowym jedzeniem i sympatycznymi ludźmi, którzy tam pracują, a widać, że ta praca to ich pasja i robią to bardzo profesjonalnie.

Jedną z atrakcji było zwiedzanie i karmienie zwierząt w mini zoo. Można było zobaczyć m.in. emu, lamy, konie, kozy, pawie, gęsi, kury, osły i króliki. Następnie uczniowie udali się na przejażdżkę wozem konnym po okolicy, która dostarczyła im wiele radości. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem brali udział w przygotowanych przez właścicieli atrakcjach. Doskonale zaaranżowana przestrzeń sprzyjała aktywnemu wypoczynkowi – dzieci chętnie uczestniczyły w licznych grach i zabawach ruchowo – tanecznych. Nie zabrakło także lokalnych smakołyków. Oprócz grillowanych kiełbasek i smażonych naleśników, właściciele przygotowali proziaki – sodowe bułeczki pieczone na blasze oraz domowe ciasta i pyszną gorącą herbatkę.

Czego my tam nie robiliśmy…. karmiliśmy ryby, króliki, konie, kozy, podglądaliśmy pawie i gołębie bawiliśmy się z królikami, kotkami i psami. Ulubioną rozrywka uczniów było dojenie Margo-dojnej krowy oraz zabawa z uroczą kotką Elsą. Wszystkie dzieci  były  zadowolone, wybawione  i uśmiechnięte. Polecamy to miejsce, bo jest naprawdę super!

Gospodarzom Madejówki serdecznie dziękujemy!