Aktywne przerwy na sportowo

Uczniowie naszej szkoły czas między lekcjami mogą wykorzystać w sportowy sposób za sprawą „Aktywnych przerw na sportowo”. Działania obejmują swoim zakresem głównie uczniów z klas IV – VIII. Jest to sposób na właściwe spożytkowanie energii, która rozpiera naszych uczniów, szczególnie po lekcjach, które wymagają od nich skupienia uwagi i siedzenia w ławkach. Dzieci i młodzież mogą podczas długich przerw skorzystać ze stałej możliwości gry w tenisa stołowego pod czujnym okiem naszych wuefistów i nauczycieli pełniących dyżury. Dzieci podczas aktywnej zabawy rozwijają swoją sprawność fizyczną, ćwiczą koordynacje ruchową, skupienie i refleks oraz nawiązują nowe znajomości między klasowe. Taki sposób spędzania wolnego czasu między lekcjami jest dla nich relaksem i czynnym wypoczynkiem. Przeciwdziała nudzie, niewłaściwym zachowaniom wśród uczniów oraz przesiadywaniu przed ekranem telefonu komórkowego.

Szkolny Zespół ds. Promocji Zdrowia