Akcja “Razem sprzątamy Stalową Wolę”

Dnia 22 kwietnia obchodzony jest co roku Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły z klas 4b, 5b, 8a oraz oddziału przedszkolnego wraz z wychowawcami E. Sarzyńską, M. Surmą, A. Skorupą, A. Tietze, P. Walec i A. Machała wzięli udział w akcji Sprzątanie Świata „Razem sprzątamy Stalową Wolę”. Nasi uczniowie zaopatrzeni przez Miejski Zakład Komunalny w rękawice ochronne i worki do selektywnej zbiórki odpadów posprzątali teren wokół PSP 1 oraz tereny przyległe czyli plac MDK, park koło szkoły, trawniki i chodniki na osiedlu sąsiadującym ze szkołą. Akcja była równocześnie edukacją uczniów z zakresu segregacji odpadów. W podziękowaniu za udział w akcji uczniowie otrzymali od MZK plany lekcji i zakładki do książek z ilustrowanymi informacjami jak należy segregować odpady. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielem, którzy wyrazili chęć udziału w tak ważnej dla naszej planety akcji.

E. Sarzyńska, A. Tietze Szkolny Zespół ds. Promocji Zdrowia