Kiermasz Książek

Nie ma wątpliwości, że czytanie wpływa w znaczącym stopniu na nasz umysł. Choć statystyki nie są pozytywne i pokazują, że coraz więcej osób zamiast papierowej lektury wybiera Internet jako podstawowe źródło informacji, bez wątpienia to właśnie czytanie książek pogłębia zasób słownictwa, uczy ortografii, interpunkcji, poszerza wiedzę, rozwija wyobraźnię i osobowość.  Zalety czytania można wymieniać bez końca… Czasami wystarczy kilka minut dziennie, by w ciągu roku przeczytać wiele wartościowych książek.

W ramach realizacji programu Promocji Zdrowia w szkole, dnia 22 października 2021r. została przeprowadzona akcja pod hasłem „ Zamiast na tablecie grania – zabierz książkę do czytania”.  Celem akcji było zachęcenie uczniów do spędzania wolnego czasu z ciekawą książką i ograniczenie czasu poświęconego grze na tabletach, telefonach komórkowych i komputerze. W ramach akcji został zorganizowany Szkolny Kiermasz Książek Nowych i Używanych oraz Zakładek do Książek. Na kiermaszu można było zakupić w atrakcyjnej cenie  bajki dla dzieci, komiksy, książki młodzieżowe, dla dorosłych, przyrodnicze, historyczne, o tematyce prozdrowotnej, książki kucharskie, poradniki, albumy i wiele innych. Kiermasz wzbudził ogromne zainteresowanie wśród uczniów oraz pracowników szkoły.

Dziękujemy Pani Joannie Puskarczyk za przygotowanie pięknej gazetki pt. „Dlaczego warto czytać książki?”

Szkolny Zespół ds. Promocji Zdrowia