29 września – „Czytamy z sercem” – Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania i Światowy Dzień Serca

Nasza szkoła uczestniczyła w Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej o nazwie „Czytamy z Sercem”. Jest to wydarzenie łączące dwa obchodzone tego dnia święta nietypowe: Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania oraz Światowy Dzień Serca. Celem akcji jest promocja literatury i czytelnictwa oraz poszerzanie wiedzy na temat serca – budowy tego organu, jego funkcjonowania, chorób i symbolik, rozwijanie w uczestnikach akcji wrażliwości na cierpienie i potrzeby osób chorych, propagowanie zdrowego stylu życia jako jednej z form przeciwdziałania chorobom układu sercowo-naczyniowego.

Uczniowie uczestniczyli w pogadankach i dyskusjach na temat zdrowia serca oraz słuchali czytanych głośno utworów literackich o tematyce sercowej- dosłownie, jak i w przenośni. Na korytarzu został zawieszony alfabet zdrowia serca, który przedstawił uczniom sposoby na utrzymanie naszego najbardziej zapracowanego organu w zdrowiu.

Akcja została przygotowana i przeprowadzona przez panią bibliotekarkę Elżbietę Paruch i panią polonistkę Monikę Szymonik, wspierane przez Samorząd Uczniowski.