14 Listopada Dzień Czystego Powietrza

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Stalowej Woli należy do Sieci Szkół ESA – Edukacyjna Sieć Antysmogowa. ESA to program informacyjny na rzecz czystego powietrza, realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym.

14 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Czystego Powietrza. W tym dniu uczniowie z klas starszych rozwiązywali krzyżówki edukacyjne o tematyce antysmogowej oraz grali w interaktywne gry edukacyjne „Pogromcy Smogu” oraz „Smogowe Sudoku”. Młodsi uczniowie naszej szkoły wykonali prace plastyczne pod hasłem „Smog w moim mieście”. Działania uczniów zostały poprzedzone pogadankami przeprowadzonymi przez koordynatorki programu na temat smogu i przeciwdziałania temu zjawisku. W Dniu Czystego Powietrza na ekranie w naszej szkole, który został zamontowany w ramach realizacji programu ESA, pojawiły się okolicznościowe grafiki przypominające i edukujące o tym święcie.

E. Sarzyńska, A. Tietze