Zuzanna Marzec zdobyła “Srebrne” Pióro Prezydenta Stalowej Woli!

26 maja odbyła się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Stalowej Woli kolejna- już 23. edycja Miejskiego Konkursu Ortograficznego ,,O Pióro Prezydenta’’ W konkursie wzięły udział reprezentacje wszystkich szkół podstawowych w mieście. Zuzanna Marzec- reprezentantka naszej szkoły zajęła w konkursie zaszczytne drugie miejsce i tym samym zdobyła Srebrne Pióro Prezydenta Stalowej Woli !

W ortograficznych zmaganiach mistrzów polskiej ortografii reprezentowały naszą szkołę Zuzanna Marzec- zdobywczyni Srebrnego Pióra oraz Natalia Pamuła i Lena Grys. Uczennice stanęły do indywidualnej rywalizacji. Tekst dyktanda autorstwa p. Anny Garbacz opowiadał zabawną scenę sytuacyjną, której bohaterami były zwierzęta z leśnej społeczności.

,,Pewien jeż niewykształcony, zwrócił się do swojej żony,
Skąd tu zdobyć w bród gotówki.
Gdy go podsłuchały mrówki, poradziły mu czym prędzej
– Ucz się to nie zaznasz nędzy”

(…)

,,Trzeba obce słówka wkuwać i lektury nie odsuwać
Warto by znać pustułkę, stułbię, chełbię i tawułkę”

Tegoroczne Dyktando nie należało do najłatwiejszych – orzekli uczniowie, biorący w nim udział. Potwierdziły to również wyniki konkursu. Dyktando  miało jednak  wyłonić Mistrzów Pióra, zatem cel został osiągnięty.

Gratulujemy wspaniałego Konkursu i bardzo się cieszymy z osiągniętego przez naszą uczennicę sukcesu. Srebrne Pióro Pana Prezydenta jest nasze!

Dziękujemy organizatorom za miłe przyjęcie naszej reprezentacji i wspaniałą atmosferę podczas konkursu. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w Dyktandzie, w którym możemy podziwiać piękno Języka Ojczystego i zmagać się z jego nie najłatwiejszą ortografią.

Autorką Dyktanda była panna Anna Garbacz.

Opiekunem naukowym, przygotowującym uczennice do konkursu była nauczycielka języka polskiego Marzena Janusz

Gratulujemy !