VIII Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe

Pod hasłem ,,Po polsku o historii” odbył się w naszej szkole szkolny etap Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego.. Zainteresowani uczniowie wzięli udział w zmaganiach ortograficznych w dwóch kategoriach wiekowych. Pisanie tradycyjnego dyktanda stało się okazją do uczenia się historii i refleksji nad językiem ojczystym.

1 pażdziernika uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Dyktandzie Niepodległościowym.. W pierwszej kategorii wiekowej –uczniowie klas IV-VI poznawali historię harcerstwa polskiego i jego rolę w walce o niepodległość Polski.

,,Gawęda o twórcach harcerstwa polskiego” w sposób symboliczny upamiętniła zasłużonych w ideę harcmistrzów ; druha Andrzeja Małkowskiego i twórczynię drużyn żeńskich

Olgę Drahanowską. W tegorocznym dyktandzie znalazły się także słowa z harcerskiego hymnu , które jednoznacznie wskazywały na miłość do ojczyzny i harcerskie ideały:

,, Ramię pręż ,słabość krusz, ojczyźnie miłej służ”

Uczniowie klas starszych  zmagali się z tekstem pod tytułem ,, O zdrową Rzeczpospolitą ‘’

Uczniowie zaprezentowali się znakomicie, a ich reprezentacja będzie brała udział w zmaganiach na etapie wojewódzkim konkursu. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Koordynatorem szkolnego projektu była pani Anna Dąbrowicz –nauczyciel historii;

Organizatorami konkursu były panie : Marzena Janusz oraz Monika Kupiec-nauczycielki języka polskiego. Nauczycielem wspierającym inicjatywę była Joanna Puskarczyk-nauczyciel bibliotekarz.