Uroczysta Gala Podsumowania Konkursów Przedmiotowych z naszym udziałem

30 maja 2023 r. w Centrum Wystawienniczo- Kongresowym G2A Arena w Jesionce odbyło się uroczyste podsumowanie tegorocznej edycji konkursów przedmiotowych, organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Na uroczystą Galę zostali zaproszeni Laureaci/Laureatki Konkursów Przedmiotowych, ich Rodzice, Dyrektorzy oraz Nauczyciele przygotowujący uczniów do Konkursów.

Uczennica naszej szkoły Zuzanna Marzec – laureatka Przedmiotowego Konkursu z Biologii otrzymała z rąk Podkarpackiej Kurator Oświaty Małgorzaty Rauch – Srebrną Statuetkę za zdobycie wysokiego II miejsca w Konkursie. Osobne podziękowania otrzymała Aneta Tietze – nauczycielka biologii, przygotowująca uczennicę do konkursu.

Fanfary zagrały na cześć naszej szkoły i uczennic jeszcze kilkakrotnie podczas Gali. Na scenie Gali, gratulacje otrzymały kolejno:

Julia Handl – Laureatka Przedmiotowego Konkursu z Języka Niemieckiego oraz jej opiekun naukowy Anna Dąbrowicz – nauczycielka języka niemieckiego.

Natalia Pamuła – Laureatka Przedmiotowego Konkursu z Języka Polskiego, która uzyskała wysoki wynik w pierwszej piątce – Najlepszych z Najlepszych oraz jej opiekun naukowy – Marzena Janusz – nauczycielka języka polskiego.

Milena Piotrowska – Laureatka Przedmiotowego Konkursu z Geografii oraz jej opiekun naukowy – Elżbieta Sarzyńska – nauczycielka geografii.

Wielkim zaszczytem dla naszej szkoły było wyróżnienie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Wacława Górskiego, jako jedynej z naszego miasta, tytułem Szkoły Przyjaznej Utalentowanym Uczniom. Tym samym znaleźliśmy się  wśród 10 najlepszych szkół na Podkarpaciu, osiągających najwyższe wyniki w Konkursach Przedmiotowych organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

To był szczególny dzień także dla Rodziców naszych Laureatek. Tego dnia towarzyszyli z wielką dumą  swoim pociechom i Nauczycielom, z uśmiechem głosząc imię naszej szkoły.

Wydarzenie nam się bardzo podobało. W uroczystej oprawie nasze Uczennice odbierały swoje pierwsze, bardzo ważne – znaczące – Dyplomy, Statuetki, Przypinki Laureatów Konkursów Przedmiotowych. Mogły poczuć się dumne z przynależności do grupy Najzdolniejszych, wyróżniających się pasją Uczniów.

,,Możecie czuć wielką dumę ze swoich osiągnięć, jesteście wyjątkowi’’

,,Cieszymy się, że mogliście się tu spotkać. Jesteście dumą swoich szkół, Rodziców, Nauczycieli, miast i w końcu naszego Regionu – Podkarpacia’’

Tak można by sparafrazować słowa podziękowań i gratulacji Pani Kurator i Wojewody Podkarpackiego – Ewy Leniart, która również wzięła udział w uroczystości.

Osobne wystąpienie, gratulacje wraz  z opisem wyników tegorocznych konkursów należało do Dyrektora ds. Konkursów Przedmiotowych.

Wydarzenie obfitowało w występy artystyczne, uzdolnionych muzycznie-wokalnie i instrumentalnie, młodych wykonawców.

Jesteśmy ogromnie wdzięczni i szczęśliwi, że mogliśmy wziąć udział w tak pięknej i Uroczystej Gali.