Roksana Ludian – Finalistką

Roksana Ludian Finalistką  Kuratoryjnego Konkursu z Języka Polskiego !

Miło nam zawiadomić , że uczennica klasy VI b Roksana Ludian z powodzeniem reprezentowała naszą szkołę w Wojewódzkim – Kuratoryjnym – Konkursie z Języka Polskiego.

W sumie na etapie szkolnym  w konkursie wzięło udział  od 500-999 uczniów , zainteresowanych językiem polskim i  uzdolnionych literacko.  Do zmagań o tytuł Laureata  lub Finalisty Konkursu   zakwalifikowało się już tylko  91 uczniów, wśród nich uczennica naszej szkoły.

Roksana przygotowywała się do  konkursu od  początku roku szkolnego.  Zadania czytelniczo-literackie dotyczyły  jedenastu pozycji lekturowych, najczęściej – młodzieżowych powieści detektywistyczno – przygodowych.  Zakres konkursu obejmował ponadto wiedzę z zakresu teorii literatury oraz  nauki o języku. Wymagał od uczestnika  kompetencji  pisarskich – także tych wykraczających poza podstawę programową z języka polskiego.  Tym bardziej należy docenić wysiłek i zaangażowanie uczennicy.. W przygotowaniach do konkursu wspierała  uczennicę  nauczycielka języka polskiego M. Janusz

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy Roksanie zdobycia tytułu Finalisty konkursu  i  życzymy kolejnych  sukcesów w rozwijaniu zdolności literackich i pisarskich.

PS  Szczególne słowa uznania i podziękowania  kierujemy do Rodziców Roksany, którzy w dużym stopniu  przyczynili się do wspaniałego występu  córki .