Ogólnopolski Konkurs MaGIK 2021

W dniu 4 czerwca 2021 w Warszawie rozstrzygnięty został VI Ogólnopolski Konkurs dla uczniów Matematyka & GeoGebra – MaGIK.

Nasi uczniowie znaleźli się wśród najlepszych w kraju:

I miejsce zajął Szymon Rodzeń z klasy 4b w kategorii Ilustracja elementów przyrody, techniki lub sztuki z GeoGebrą kl. 4-6.

II miejsce zajęła Julia Gorczyca z klasy 8a w kategorii Ilustracja elementów przyrody, techniki lub sztuki z GeoGebrą kl. 7-8.

III miejsce zajęła Julia Pierścionek z klasy 8a w kategorii Ilustracja elementów przyrody, techniki lub sztuki z GeoGebrą kl. 7-8 oraz otrzymała wyróżnienie w kategorii Ilustracja twierdzenia lub pojęcia matematycznego.

Ponadto wyróżnienia w tym konkursie otrzymała:

Alicja Olech z klasy 8a w w kategorii Ilustracja elementów przyrody, techniki lub sztuki z GeoGebrą kl. 7-8 oraz w kategorii  Ilustracja twierdzenia lub pojęcia matematycznego.

MaGIK to konkurs na najciekawszy aplet (prostą aplikację) z wykorzystaniem bezpłatnego oprogramowania GeoGebra. Skierowany jest do uczniów na wszystkich poziomach edukacyjnych.

W tym roku tematyka konkursu obejmowała dwie kategorie:

1. Ilustracja twierdzenia lub pojęcia matematycznego
  2. Ilustracja elementów przyrody, techniki lub sztuki z GeoGebrą

Projekty uczestników były oceniane pod względem oryginalności, nowatorstwa w podejściu do tematu oraz estetyki i stopnia trudności wykonania apletu.

Wszystkie nagrodzone prace można podziwiać na stronie:

Organizatorem konkursu była Fundacja Akademickie Centrum Edukacyjno-Społeczne AKCES oraz Warszawskie Centrum GeoGebry.

Uczniów do konkursu przygotowała p. Anna Skorupa – nauczyciel matematyki w PSP1.