Nasze uczennice najlepsze w Ogólnopolskim Dyktandzie Niepodległościowym

8 Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe to wyjątkowy projekt edukacyjny adresowany do uczniów wszystkich typów szkół. Rywalizacja w tradycyjnym dyktandzie to okazja do przybliżenia najważniejszych postaci i wydarzeń ze współczesnej historii Polski oraz doskonalenia umiejętności posługiwania się językiem ojczystym.

Zmagania konkursowe rozpoczęły się już 1 października 2020. W etapach szkolnych  uczniowie zdobywali nominację do udziału w wojewódzkim etapie konkursu.

Konkurs rozgrywany był w trzech kategoriach wiekowych: kl. IV – VI, kl. VII – VIII, uczniowie szkół ponadpodstawowych.

W tegorocznej edycji konkursu, pomimo trudnej sytuacji epidemicznej, uczniowie rywalizowali ze sobą w województwach: małopolskim, śląskim, dolnośląskim, pomorskim, świętokrzyskim, opolskim oraz podkarpackim. W wojewódzkim etapie konkursu wzięło udział 174 uczniów, którzy wykazali się najwyższymi umiejętnościami, wymaganymi w konkursie. Wśród tych uczniów znaleźli się także uczniowie PSP nr 1 imienia Wacława Górskiego w Stalowej Woli.

Miło nam zawiadomić, że w zmaganiach Wojewódzkiego etapu konkursu I miejsce zajęła uczennica naszej szkoły Natalia Pamuła – uczennica kl. VI c (0piekunem naukowym była P. Marzena Janusz – nauczyciel języka polskiego).

Tytuł Laureata konkursu zdobyły ponadto Aleksandra Maziarz, uczennica kl. VIII a (opiekunem naukowym była P. Monika Kupiec –nauczyciel języka polskiego) i Milena Piotrowska, uczennica kl. VI c (opiekunem naukowym była P. Marzena Janusz).

Koordynatorem konkursu w szkole była P. Anna Dąbrowicz – nauczyciel historii.

Laureaci konkursu – uczniowie klas IV – VIII otrzymują 2 dodatkowe punkty w postępowaniu rekrutacyjnym do szkół ponadpodstawowych. Dodatkowo uczniowie, którzy uzyskali najwyższe wyniki w każdym z województw otrzymują Honorowy tytuł Laureata Ogólnopolskiego Dyktanda oraz nagrodę specjalną. Jeśli sytuacja epidemiczna pozwoli zwycięzcy konkursu wezmą udział  wraz ze swoimi nauczycielami w Gali finałowej konkursu.

Serdecznie gratulujemy.

Organizatorzy konkursu w szkole dziękują serdecznie za pomoc w organizacji zadania Paniom Joannie Puskarczyk, Magdalenie Antonowicz oraz Monice Szymonik.

W galerii konkursu umieszczono zdjęcia: Zwyciężczyni i Laureatek Konkursu oraz pamiątkowe zdjęcia z etapu szkolnego, jeszcze gdy uczyliśmy się w szkole stacjonarnej.

Serdeczne podziękowania i słowa uznania dla wszystkich Uczniów – uczestników tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego.