Ksawery Siembida finalistą konkursu „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna.”

Ksawery Siembida, uczeń klasy 6a został finalistą konkursu „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna” organizowanego przez Ministra Edukacji i Nauki oraz Archiwa Państwowe. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie stworzyć cyfrowe drzewo genealogiczne swojej rodziny w aplikacji dostępnej w serwisie cdg.archiwarodzinne.gov.pl i przygotować pracę konkursową o historii swojej rodziny na tle historii naszej  ojczyzny.

Wojewódzka Komisja Konkursowa składająca się z przedstawicieli Archiwów Państwowych z Rzeszowa, Przemyśla, Kielc i Kuratorium Oświaty w Rzeszowie doceniła pracę Ksawerego i przyznała mu 3. miejsce w województwie podkarpackim. Tym samym praca Ksawerego bierze udział w konkursie na szczeblu centralnym.

Ksawery pracował pod opieką nauczycielki historii Anny Dąbrowicz i nauczycielki informatyki a jednocześnie wychowawczyni Marty Radwańskiej.

Serdeczne gratulacje dla Ksawerego i jego rodziny! Życzymy powodzenia!

Do 30. czerwca br. kapituła konkursu ogłosi na stronach internetowych Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Archiwów Państwowych listę laureatów i osób wyróżnionych w konkursie.

 

Aktualności