KONRAD ZAGULSKI – NAJLEPSZYM MATEMATYKIEM W POWIECIE STALOWOWOLSKIM.

LAUREAT KONKURSU MATEMATYCZNA SZTAFETA KLAS PIĄTYCH DLA UCZNIÓW POWIATU STALOWOWOLSKIEGO.

W dniu 13 maja  2019 roku odbył się kolejny  etap  Powiatowego Konkursu Matematycznego  „MATEMATYCZNA SZTAFETA KLAS PIĄTYCH” organizowany przez Publiczna Szkołę Podstawową Nr 11 w Stalowej Woli.  Na etapie powiatowym konkursu matematycznego   I miejsce zajął  wychowanek pani Agnieszki Smagały – uczeń naszej szkoły  Konrad Zagulski z klasy V b. Nasz zwycięzca uzyskał łącznie najwyższą liczbę punktów z etapu gminnego i powiatowego.

Konkurs polegał na rozwiązywaniu zadań z zakresu szkoły podstawowej o podwyższonym stopniu trudności. Dobrane do konkursu zadania miały pokazać uczniom potrzebę stosowania matematyki w życiu codziennym. Uczestnicy rozwiązywali zadania zamknięte i otwarte, opracowane przez organizatora konkursu.

Etap miejsko – gminny konkursu odbył się 29 kwietnia 2019 w Stalowej Woli, Bojanowie, Lipie, Pysznicy, Radomyślu nad Sanem i  Zaleszanach. Do kolejnego, powiatowego etapu zakwalifikowano się 50 uczniów.  Nasi uczniowie pod opieka pani Agnieszki Smagały – nauczyciela matematyki drużynowo zajęli II miejsce w konkursie. W klasyfikacji indywidualnej  I miejsce zdobył uczeń naszej szkoły  Konrad Zagulski z  klasy Vb, który również w tym etapie otrzymał największą ilość punktów spośród wszystkich uczestników konkursu.

Kolejny geniusz matematyczny naszej szkoły to Wiktor Studnicki, który zajął III miejsce otrzymując  również bardzo wysoką ilość punktów.

Kiedy uczeń jest gotowy, zjawia się mistrz (przysłowie buddyjskie) – Dziękujemy pięknie pani Agnieszce Smagale za wspaniałe przygotowanie chłopców do konkursu. Nasza matematyczka – pani Agnieszka poświęciła bardzo dużo swojego prywatnego czasu na prace z uczniami, włożyła   ogromny wysiłek, zaangażowanie a przede wszystkim przekazała w pasjonujący sposób wiedzę i miłość do przedmiotu. Sukces naszego Laureata Konrada to iloczyn pracy nauczyciela i zdolności ucznia.

Brawo! Serdecznie gratulujemy Konradowi  i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

Konrad w ramach podziękowania dla pani od matematyki oraz koleżanek i kolegów z klasy V b, którzy bardzo mocno trzymali kciuki za  jego wygrana zaprasza wszystkich na pyszne lody.

Uroczyste wręczenie dyplomów , nagród oraz pucharu Wydawnictwa Sztafeta odbędzie się w dniu 24 maja 2019 roku w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 11 .