Drużyna Energii!!!

I udało się!!!  Znaleźliśmy się w setce najlepszych szkół z Polski  i tylko siedmiu z Podkarpacia, zakwalifikowanych do programu edukacyjno – sportowego „Drużyna Energii”. Drużyna Energii to projekt Grupy ORLEN skierowany do uczniów z klas 5-8 szkół podstawowych. Inicjatywa ma na celu sportową aktywizację dzieci i młodzieży z rówieśnikami ze szkół w całej Polsce. Aktywność fizyczną promują „ambasadorzy”, znani sportowcy m.in. Paulina Guba – Mistrzyni Europy w pchnięciu kulą i Przemysław Świercz –  kapitan Reprezentacji Polski w ampfutbolu, którzy są doskonałym wzorem i motywacją do codziennych treningów. W dobie pojawiających się nowinek technologicznych, nie powinno pomijać się ważnej roli ruchu, jaką odgrywa w prawidłowym rozwoju młodego człowieka. W związku z panującą w tym roku trudną sytuacją epidemiczną, ambasadorzy zachęcają więc uczestników do aktywności fizycznej, pokazując ćwiczenia możliwe do wykonywania również w warunkach domowych.

Aby zgłosić szkołę do projektu, należało przygotować prezentację multimedialną ukazującą sportowy charakter szkoły. W  kolejnym sportowym etapie, uczniowie będą wykonywać ćwiczenia pod okiem „ambasadorów”, nagrywając filmy, które zostaną przesłane organizatorom. Biorące udział w projekcie szkoły połączy wyjątkowe zaangażowanie, motywacja i sportowy wysiłek.

Drużyna Energii, jako ogólnopolski program sportowo-edukacyjny został zauważony i doceniony przez administrację rządową. Projekt został objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.