Sportowa zabawa z Mistrzami!

W dniu 11 września na stadionie lekkoatletycznym w Stalowej Woli, odbyła się sportowa akcja “Sport Generacja 2018”. Jest to cykl imprez odbywających się w sześciu miastach na terenie Polski. W tym roku, akcja została przeprowadzona w naszym mieście:) Udział w niej, wzięły dzieci ze stalowowolskich szkół podstawowych z klas IV-VI. Imprezę rozpoczął wspólny bieg Waterrr RUN, który poprowadził Mistrz Europy w biegu na 400m przez płotki- Paweł Januszewski. Rozgrzewką przed startami, zajęła się wielokrotna Mistrzyni Polski w biegach średnich i długich- Danuta Urbanik. Nad organizacją zawodów czuwał Mistrz Świata w siedmioboju -Sebastian Chmara i stalowowolski Mistrz Świata Weteranów w biegach długich- Stanisław Łańcucki.

Wszystkie dzieci startowały w konkurencjach biegowych: bieg na 30m, bieg na 30m przez płotki, bieg na 200m i bieg sztafetowy na 200m. Rywalizacja przebiegała w radosnej i przyjaznej atmosferze. Uczestnicy zostali nagrodzeni kolorowymi koszulkami, a każdemu młodemu sportowcowi wręczono piękny pamiątkowy medal:)