Memoriał Sportowy im.św. Jana Pawła II

W dniu 29 marca na basenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli, od godziny 19.30 rozpoczął się VI Podkarpacki Memoriał Sportowy im.św.Jana Pawła II. Ideą przewodnią jaka przyświecała młodym zawodnikom, było uczczenie rocznicy śmierci Papieża Polaka oraz każdego dnia jego pontyfikatu. Stąd wszyscy uczestnicy zawodów postawili sobie za cel przepłynięcie 9665 długości basenów- czyli liczba dni pontyfikatu Papieża Jana Pawła II. Do udziału w super sztafecie zgłosiła się niezliczona liczba chętnych osób. Na wszystkich torach basenu pływali zarówno mali sportowcy z przedszkoli, uczniowie i osoby dorosłe. Imponującą grupę stanowiły osoby niepełnosprawne ze szkół specjalnych. Wszyscy dzielnie pokonywali kolejne długości basenów, zbliżając się do wyznaczonego celu. Każdy uczestnik papieskiej sztafety, otrzymał pamiątkowy medal i dyplom. Z radością na twarzy i medalem na piersi wszyscy zadeklarowali swą chęć startu w kolejnym roku :-) W naszej sztafecie wystartowały 23 osoby, a kilka z nich przepłynęło 40 basenów!!! Brawo!!!