“Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie”

Na początku czerwca na stadionie lekkoatletycznym w Stalowej Woli odbyły się eliminacje wojewódzkie kolejnej edycji „Lekkoatletycznych Nadziei Olimpijskich”. O prawo startu w finale ogólnopolskim rywalizowały dzieci i młodzież szkolna. Zawody zorganizowano na wzór dużych imprez dla profesjonalnych lekkoatletów, z odpowiednią oprawą audiowizualną. Dzieci mogły sprawdzić swe umiejętności ruchowe w „Strefie Młodego Olimpijczyka, wziąć udział w uproszczonych konkurencjach lekkoatletycznych, ale także wykazać się wiedzą na temat… hymnu Polski. Szczególnym bowiem celem cyklu „Lekkoatletycznych Nadziei Olimpijskich” jest kształtowanie postaw patriotycznych, w tym szacunku do hymnu państwowego, godła, barw Rzeczypospolitej Polskiej i historii Polski.