Europejski Dzień Sportu Szkolnego – super zabawa!

W dniu 29 września nasza szkoła po raz pierwszy obchodziła Europejski Dzień Sportu Szkolnego (European School Sport Day – ESSD). Ty samym, nasza placówka stała się częścią tej międzynarodowej inicjatywy! W 2022 roku, w wydarzeniu wzięło udział aż 41 krajów! Przypomnijmy, że ideą ESSD jest celebracja i promocja aktywności fizycznej wśród dzieci. W tym dniu, dzieci uczestniczyły w zabawach i ćwiczeniach ruchowych – RUCHOWY PLAN LEKCJI (Active Lessons Plan), który przygotowała Akademia Krokieta i Lamy oraz nasi nauczyciele:) Biorąc udział w takich wydarzeniach zwiększamy świadomość i gotowość społeczności szkolnej. Wszystko po to, by ruch stał się nieodłącznym elementem codzienności. Promujemy zdrowy styl życia i budujemy dobre nawyki. Oto fotorelacja z tego wydarzenia:)