Warsztaty pisarskie z Mistrzem

Jeśli tak, jak My pragniesz szlifować swoje pióro. Marzysz o zawodzie poety, czy pisarza lub też po prostu chcesz nauczyć się ,,malować słowem” i wyrażać w oryginalnej formie siebie-  koniecznie   dołącz  do nas!.

Zachwyceni  pięknem owoców, wyeksponowanych w pracowni polonistycznej, zapragnęliśmy uczynić je przedmiotem naszego opisu.  Temat naszych warsztatów nie mógł być inny, niż ,,Pięknie wyglądają gruszki na białym, karbowanym talerzu ”. Uczestnicy warsztatów dokładnie przyjrzeli się wyeksponowanym w klasie owocom.  Następnie poznali  Mistrza, który w wierszu Opusculum peadagogum opisał gruszki.  Zadziwieniu nie było końca. Uczestnicy warsztatów zachwycili się poetycką formą opisu owoców, która rozpoznali w wierszu Czesława Miłosza.  Z ciekawością obserwowali tworzywo języka i poznawali sposoby oryginalnego opisu barw i kształtów owoców.

Zainspirowani  wierszem  Czesława Miłosza  podjęli własne próby opisu.

Najbardziej udane i niezwykle plastyczne  prace wyszły spod pióra:  Marii Wilkos, Jakuba Bulca, Kacpra Piotrowskiego, Mikołaja Studnickiego  (kl. Vb) oraz Izabelii Winogrodzkiej (kl. Va).

Pierwsze pisarskie warsztaty uznaliśmy za udane. Mamy nadzieję, że nadal  naszym działaniom patronował będzie Pegaz- symbol natchnienia pisarzy. Młodzi twórcy zaś wkrótce opublikują swoje prace.

P.S  Jeśli  chciałabyś/ chciałbyś  wziąć udział w kolejnych warsztatach,  zgłoś się do nauczyciela języka polskiego- M. Janusz (sala 25 ).

Aktualności