W październiku rządzi w szkole biblioteka!

Z inicjatywy Klubu Podróżniczo-Przygodowego Miłośnika Książki i opiekunów: M. Janusz oraz J. Puskarczyk zorganizowano w szkole szereg inicjatyw literacko-czytelniczych.

Wspólnie z czwartoklasistami zainicjowaliśmy szkolny Dzień Biblioteki układem tanecznym inspirowanym lekturą  ,,Hobbit “.  W kostiumach bohaterów powieści awanturniczo-przygodowych oraz fantasy przywitaliśmy się z reprezentantami drużyn czwartoklasistów. To ich zaprosiliśmy do naszej przygody. Zabawy było co nie miara. Uczestnicy gry losowali karty-zadania. Niektóre z nich były bardzo zabawne, np.  Urocze Czarownice z książki D. Terakowskiej sprawdziły umiejętność posługiwania się czarodziejską miotłą. Inne zadanie polegało na odczytaniu i zinterpretowania  złotej myśli z książki. Piraci zaś na swoją Wyspę Skarbów zaprosili śmiałków, którzy nie przestraszyli się korsarzy, snuli opowieści morskie, o których szczury lądowe mogłyby tylko marzyć. Uczestnicy tej przygody musieli wykazać  się zaradnością, zarażać poczuciem  humoru.

Z wielką ciekawością sprawdzaliśmy, czy nasi tegoroczni czwartoklasiści mają zadatki na wspaniałych czytelników.

W tej kategorii najlepsze okazały się czytelniczki z IV a, z  Niną i Julką na czele!  Brawo.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się, szczególnie  wśród młodszych uczniów,  zabawy z plasteliną. Zadaniem uczestników tej zabawy było ulepienie swojego ulubionego bohatera literackiego!

Nasi literaccy  zwiadowcy przeprowadzali także wywiady z pracownikami szkoły i uczniami na temat ich ulubionych książek z dzieciństwa. Zbierali informację na temat wartości czytania.

Kolejny raz udało nam się ułożyć z puzzli motto działań Klubowych : CZYTANIE-DODAJ DO ULUBIONYCH !

Aktualności