Randka w ciemno z książką.

Do biblioteki zaprosiliśmy wszystkich zainteresowanych czytelników. Zabawa polegała na wybraniu w ciemno – z walentynkową opaską na oczach – książki do czytania (poznania). Potem należało książkę otworzyć i przeczytać wybrany fragment. Jeśli książka się spodoba –  znajomość można kontynuować…w lekturze . Jeśli nie – cóż … Czasem należy szukać dłużej, aż znajdzie się coś dla siebie wyjątkowego, fascynującego – do polubienia i pokochania.
Walentynkowy dzień w bibliotece był wspaniały. Wraz z zaproszonymi przez panią bibliotekarkę klasami Vb, Va i VI b odbyliśmy kilka udanych randek. Miejsca , które odwiedziliśmy były niezwykłe . Byliśmy nad morzem , w Hobbitonie,  w powietrzu. Spotkaliśmy mnóstwo niezwykłych postaci. Tajemniczego marynarza (…), Karolka, z którym nie można się nudzić .Wreszcie obserwowaliśmy z ukrycia Bilbbo Bagginsa – jednego z najsłynniejszych i najdzielniejszych podróżników. Czy było romantycznie – chyba tak ! Zarówno chłopcy ,jak i dziewczyny mogli wybrać , kto im zawiąże oczy wstęgą …Może uczestnikom zabawy udało się zawiązać jakąś nić sympatii ? Może komuś spodobał się ktoś , kto czyta … A to może być naprawdę niezwykle ciekawa osoba. Zaglądajcie do Biblioteki . Tu zawsze czeka na Was miłe towarzystwo.
PS Co poniedziałek spotykamy się w Klubie i CzytaMY ( Śmiejemy się , dyskutujemy, wchodzimy w role bohaterów literackich , a ostatnio nawet gramy TEATR ! Pozdrawiamy ze szkolnej Biblioteki –p.Joanna Puskarczyk i polonistka Marzena Janusz.

Aktualności