Na słotę najlepsze jest…

„Na słotę najlepsze jest błękitne niebo książkowych stronic ! “ Cykl spotkań w Saloniku Literackim Bajka, działającym przy Klubie Recenzenta.

Jesienne spotkania w Klubie osnuliśmy wokół gier literacko- plastycznych wokół wierszy tematycznie związanych z jesienią , słotą , deszczem. Pierwszym zadaniem klubowiczów było wybranie tekstów do gier, czy recytacji wg ,, jesiennego kryterium” To zadanie uczniowie, z niewielką pomocą opiekunów, wykonali znakomicie. Wybrane przez klubowiczów utwory należało zaprezentować                        w sposób ciekawy i inspirujący: poprzez rysunek-ilustrację do wiersza; prezentację multimedialną , scenariusz teledysku; inscenizację z rekwizytem ,recytację , piosenkę. Najodważniejsi spróbowali swoich sił w recytacji. Tu na wyróżnienie zasługują Gabrysia Król (Va) , Klaudia Stefaniak (IVa) oraz Bartek Janusz za interpretację głosową wiersza D. Wawiłow ,, Człowiek ze złotym parasolem” Piękne ilustracje do jesiennych wierszy wykonali uczniowie IV b, sympatyzujący z Klubem.