Mikołajki z Mikołajkiem !

5 grudnia Szkolny Klub Literacki przygotował w prezencie dla wielbicieli przygód Mikołajka gry i zagadki na motywach słynnej książki Renégo Goscinnego i Jean-Jacquesa Sempé’ego

Klubowicze w rolach bohaterów literackich- pod troskliwym spojrzeniem opiekunów : M. Janusz i J. Puskarczyk- instruowali uczniów jak wziąć udział w grze. Zadaniem uczestników gry było poszukiwanie odpowiedzi na wylosowane pytania we fragmencie opowiadania, umieszczonego na tablicy literackiej Mikołajka.
Za najciekawsze zadania w czasie gry uczniowie uznali:
losowanie rekwizytów i rozpoznawanie na ich podstawie bohaterów opowiadania. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także zadania plastyczne- kolorowanki i przygotowanie portretów bohaterów książki.
Dla czytelników bardziej zaawansowanych w czytaniu przygotowaliśmy pytania dotyczące czasu i miejsca akcji utworu, języka opowiadań i cechach narratora. Pytaliśmy o rodzaje komizmu; roli ilustracji w książce. Nie baliśmy się zapytać o wrażenia czytelników , przed’  , w trakcie  i po lekturze.
PS Serdecznie dziękujemy za udział w grze wszystkim uczniom . Gorąco dziękujemy klasie IIIa i ich wychowawczyni – P. H. Ubie za piękny wpis do Kroniki Klubu.  Z pozdrowieniami Klubowicze i opiekunowie.