Listy do M…

Za nami wspaniały dzień w przedświątecznym nastroju. Świąteczne wydanie szkolnej ,,Przybij piątkę’’ stało się okazją do spotkania w odświętnym nastroju i lektury pisemka w specjalnie na ten czas zaaranżowanym Saloniku prasowym z zimową herbatą i pierniczkami. Quizy, zabawy plastyczne, zadania czytelnicze, kawiarenka językowa Władców Języków i wspaniała Familiada świąteczna ze specjalnym udziałem Pań Dyrektor, Nauczycieli i Uczniów oraz Pani Pedagog to tylko kilka atrakcji tego dnia.

W programie wydarzenia znalazły się m.in. Rozstrzygnięcie konkursu literacko – plastycznego na najpiękniejszy list do M… – tutaj  szczególnie popisali się uczniowie klasy II a, pracujący pod opieką wychowawczyni p. Haliny Uby. Serdeczne gratulujemy. Dla tych, którzy jeszcze chcieliby napisać list do M… – gwiazdkowy – utworzyliśmy szczególne miejsce do pisania,, z Mikołajem’’, maszyną do pisania i elfami – do pomocy. Podczas kreatywnych przerw pachniało pomarańczami i goździkami… Smakowaliśmy zimowej herbaty i słodkości i oczywiście czytaliśmy najnowszy numer świątecznego ,,Przybij piątkę’’.

Nasi czytelnicy losowali następnie pytania do treści gazetki i mieli szansę za poprawną odpowiedź otrzymać świąteczny kupon z bonusem np. na napisanie kolejnej kartkówki z zeszytem. Uczniom się ten pomysł szczególnie spodobał. Podczas świątecznego ,,eventu’’ graliśmy w Memory świąteczne; losowaliśmy pytania dotyczące sposobu spędzania Świąt w naszych domach. Uczyliśmy się opisywać święta w języku angielskim i niemieckim – stałą rubryką w naszym pisemku jest strona Władców Języków, gdzie uczymy się nowych słówek i rozwijamy nasze umiejętności językowe. Najmłodszym podobała się zabawa w przybijanie stempli  świątecznych na swoich listach do M…

W szczególnym momencie spotkania odwiedziły nas Panie Dyrektor – Małgorzata Kalinka oraz Grażyna Merkiel.  Wspólnie z Paniami Dyrektor, paniami Nauczycielkami oraz Panią Pedagog rozegraliśmy międzyklasową Familiadę świąteczną.

Organizatorami wydarzenia byli Uczniowie Redakcji Szkolnej Gazetki ,,Przybij piątkę’’ wraz z opiekunami projektu Marzeną Janusz i Dorotą Zagulską.

To były niezapomniane chwile. Wesołych Świąt!

Aktualności