IV Szkolny Maraton Czytania

Zakochaj się w książce na wakacje – pod tym hasłem odbył się już IV Szkolny Maraton Czytania.

W słoneczne przedpołudnie rozbiliśmy  na placu szkolnym przedwakacyjny biwak , z hamakiem i książką. Do tej przygody zaprosiliśmy wszystkich uczniów i gości- Panie Dyrektor, Rodziców, Nauczycieli. Objechaliśmy z książką pół świata ! Było pięknie i wesoło.

Wśród klas młodszych największym powodzeniem cieszyła się Książka Wędrowniczka- ,,Nie ma nudnych dni ‘’ Renaty Piątkowskiej. By lepiej poczuć atmosferę zbliżających się wakacji czytającym towarzyszyła muzyka przyrody odtwarzana z ,,taśmy” : szum morskich fal i śpiew mew; potem odgłosy lasu i,, trele’’ ptaków.

Przy takim akompaniamencie rozbrzmiewały słowa  opowiadań ,,Na ryby”.,, List”, ,,Latawiec”. Tu do łez rozbawili publiczność uczniowie klasy III c  : Konrad Zagulski i Wiktor Studnicki. Wiele uciechy mieliśmy także pakując walizkę na kolonie do Celestynowa z bohaterem książki H. Ożogowskiej ,,Chłopak na opak ‘’. Fragment książki z podziałem na role przeczytali pani Wicedyrektor (Mama ) i Karol Merkiel (syn). Pani dyrektor czytała pięknie, ale Karol zdobył serca wszystkich Maratończków. Byliśmy pod wrażeniem wszystkich uczestników Maratonu . Cieszymy się , że tak wielu uczniów lubi czytać. Na pochwałę  zasługuje znakomita technika czytania u wszystkich występujących. Honorowe tytuły Mistrzów Czytania nadajemy Paniom wychowawczyniom, które czytały ze swoimi uczniami. Osobny ukłon składamy Rodzicom, którzy równie pięknie wystąpili w naszym Maratonie.

Zawsze bardzo cieszymy się z Państwa obecności.

W drugiej części Maratonu-dla klas starszych-zaprezentowali się uczniowie ze Szkolnego Klubu Podróżniczo-Przygodowego Miłośnika Książki. Tu przygoda wyruszyła szlakiem detektywów. Zawędrowaliśmy z grupką przyjaciół do Morenia (Pomorze Zachodnie) –każdy wielbiciel książek Nienackiego na pewno domyśli się czego tam szukaliśmy.

Na krótko –zawitaliśmy w okolice Władysławowa. Tam dziewczyny –Klubowiczki w rolach- czytały fragmenty książki J.Korczakowskiej ,,Spotkanie nad morzem”.

Cudowne chwile przeżyliśmy we Włoszech  z Julią Hamerą z IVbi staliśmy się świadkami ,,narodzin’ najsłynniejszej na świecie marionetki- bardzo psotnego, czasem krnąbrnego ,ale w gruncie rzeczy dobrego Pinokia.

Z Nicolą z Vc na chwilkę zaglądnęliśmy do ,,Dynastii Miziołków” . Dziewczyny z IVa zabrały nas w barwne krajobrazy przyrody. Chłopcy z VB oraz  Nina Parysz- zaproponowała nam zaś wakacje z dreszczykiem- zob. Adam Bahdaj ,,Wakacje z duchami” i nieco bardziej żartobliwą -,,Detektyw Pozytywka”. Na małą chwilę znaleźliśmy się na bezdrożach Afryki z Tomkiem Wilmowskim.

A Wy jakie kierunki wybierzecie na wakacje ? Dodajcie czytanie do ulubionych i wysyłajcie na adres szkoły Wasze pocztówki z Książkowych wojaży z książką.

M.Janusz, J.Puskarczyk oraz członkowie Szkolnego Klubu- podczas wakacji –Łowców Przygód.

PS Uwalniamy książki na wakacje ze szkolnej biblioteki. Wybierzcie swoją przygodę.