III Szkolny Maraton Czytania

W dniu 24.05.2016r. Klub Podróżniczo – Przygodowy Miłośnika Książki  – Recenzenta i Biblioteka szkolna zaprosili uczniów klas I – IV    na

III Szkolny Maraton Czytania.

  W I części spotkania wzięli udział uczniowie klas III i IV.

W związku z tym, że Rok 2016 ogłoszono Rokiem Henryka Sienkiewicza podczas tegorocznego Maratonu uczniowie klas III i IV czytali utwory tego pisarza – te znane i te mniej znane. Dziewczynki z klasy IIIb za sprawą pięknego czytania „Bajki” H. Sienkiewicza i wykonania tańca przeniosły nas na chwilę do magicznego świata wróżek. Uczennice klasy IIIa  Ala i Kinga razem ze swoją wychowawczynią, poprzez przeczytanie legendy „ Bądź błogosławiona”  i piękną grę Niny  na skrzypcach,  zabrały nas do odległych Indii. Uczniowie klas IV czytali fragmenty  lektury szkolnej „ W pustyni i w puszczy”, książki o niezwykłej przyjaźni, poświęceniu i ogromnej odwadze Stasia, który wraz ze swoją przyjaciółką Nel przemierzał bezkresy Afryki i przeżywał niesamowite przygody. Na tę niezwykłą podróż zabrali nas ze sobą uczniowie – Iza i Jagoda  z klasy IVa wraz ze swoją  mamą, Kuba z klasy IVc oraz Marysia, Oliwia i Szymek z klasy IV b.

  W II części Maratonu wzięli udział uczniowie klas I i II.

W tej części spotkania czytaliśmy fragmenty książek zakupionych w tym roku szkolnym w ramach rządowego  programu „ Książki naszych marzeń”. Do niezwykłej krainy …..” gdzie na drzewach rosną lizaki, na krzewach chipsy, za domami rozciągają się galaretkowe pola a w strumyku płynie kolorowa lemoniada….”, do krainy gdzie mieszkają nudzimisie, które skutecznie odnudzają dzieci i pomagają im zrozumieć czym jest przyjaźń, na czym polega  zabawa z zasadami i zapewniają, że każde dziecko, które przeczyta o ich przygodach natychmiast przestanie się nudzić, zaprosili nas uczniowie:  bajkowo i kolorowo ubrana Wiktoria z klasy Ia wraz ze swoim kolegą Dawidem i  wychowawczynią, Kuba i Krystian z klasy I b również w towarzystwie wychowawczyni oraz Laura z klasy II c, którą wspierała mama jej koleżanki z klasy. Na spotkanie z mieszkańcami „ Zaczarowanego Lasu” i „ Bajkowego Osiedla” zabrały nas Madzia i Ania z IIb, które wraz ze swoimi kochanymi babciami udowodniły, że wspólne czytanie to najfajniejsze zajęcie na świecie. Za sprawą Karola z Ic i jego mamy – naszej Pani wicedyrektor przekonaliśmy się ile radości daje wspólna podróż z mamą do krainy poezji – szczególnie wtedy gdy to są wierszyki z morałem Małgorzaty Strzałkowskiej.

Mottem  przewodnim tegorocznego Maratonu  było : „ Czytanie łączy pokolenia”. Cieszy nas bardzo,  że do naszej  podróży po niezwykłej krainie literatury i poezji przyłączyły się mamy i babcie. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku wzrośnie liczba osób w naszej szkolnej społeczności, które … „ Czytanie – dodadzą do ulubionych”… Dziękujemy wszystkim uczestnikom tegorocznego Maratonu i już zapraszamy na przyszłoroczny!!!.

maraton czytania13 maraton czytania14 maraton czytania11 maraton czytania10 maraton czytania9 maraton czytania7 maraton czytania3 maraton czytania4 maraton czytania5 maraton czytania6 maraton czytania2 maraton czytania1 maraton czytania15

Aktualności