Happenig Literacki i otwarcie Saloniku Literackiego ,,Bajka”

Pod hasłem ,,Zaczytany listopad” grupa uczniów PSP nr 1 ze Szkolnego Klubu Literacko-Podróżniczego zorganizowała happening literacki. Zdarzenie zgromadziło wokół siebie sympatyków czytania. W strojach ulubionych bohaterów literackich wyruszyliśmy na poszukiwanie wielbicieli czytania w szkole i na naszym Osiedlu Fabryczny

Korowód literackich postaci wzbudzał zaciekawienie przechodniów. Nieoczekiwanym fragmentem zdarzenia było ułożenie z sylab żywego hasła : Czytanie-dodaj do ulubionych ! Znakiem-symbolem wydarzenia były kolorowe liście z wybranym tekstem poetyckim lub pytaniem , dotyczącym czytania i głośne czytanie ulubionych fragmentów książek, czy wierszy.

Zwieńczeniem wydarzenia było Otwarcie Saloniku Literackiego ,,Bajka”. Na to wydarzenie grupa uczniów klasy IV c przygotowała krótki program teatralno-literacki osnuty wokół najzabawniejszych wierszy dla dzieci pt ..Wierszykarnia” Na to wydarzenie przyjęły zaproszenie przedszkolaczki z JEDYNKI, z którymi sąsiaduje nasza szkoła. Były Nagrody i niespodzianki, słodki poczęstunek i oczywiście Literacki toast za powodzenie naszego Saloniku ,,Bajka” Chcielibyśmy, by było to nowe, otwarte i przyjazne miejsce dla młodych czytelników J Kolejny raz udowodniliśmy ,że czytanie można dodać do ulubionych !

Inicjatywę przygotowały  Marzena Janusz, Joanna Puskarczyk wraz z grupą Klubowiczów i klasą  IV c , w ramach Projektu Grantów Fabrycznych J